• İNEK SÜTÜ

  En Az : 1.00 TL

  En Çok : 1.60 TL

  Hayvansal Ürünler

 • MISIR SILAJI

  En Az : 0.175 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • OT(YONCA

  En Az : 0.43 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • DÜVE KARKAS YAĞLI

  En Az : 28.00 TL

  En Çok : 29.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KUZU KARKAS YAĞLI

  En Az : 38.00 TL

  En Çok : 38.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KOYUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 32.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • TOSUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 31.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • İNEK KARKAS YAĞLI

  En Az : 25.50 TL

  En Çok : 26.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • ARPA YEMLİK

  En Az : 0.65 TL

  En Çok : 0.96 TL

  Hububat

 • BUĞDAY

  En Az : 0.90 TL

  En Çok : 1.65 TL

  Hububat

 

 

 

PAMUK TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

PAMUK TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

IĞDIR DA PAMUK TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen Pamuk Tarla Gününe Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı katıldı.

 

Tarla Gününe Valimizin yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Kurban Oluz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, Progen Tohum A.Ş. Genel Direktörü Sayın Prof.Dr. Cafer Mart, , Ticaret Borsası Başkanı Serhat Kumtepe, OSB Müdürü Hakan Aras, kurum amirleri, İl Genel Meclis üyeleri ve çiftçilerimiz katıldı.


İlimiz Çiftçilerinde Atilla AYHAN'IN Pamuk tarlasında düzenlenen “Pamuk Tarla Günü”, programına katılan Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ, yaptığı açılış konuşmasında özetle; “İlimizde, pamuk ekili alanların artmasını birkaç boyuttan bakarak arzu etmekteyiz. Pamuk, su ihtiyacı az olan bir kültür bitkisidir, dolayısıyla, ekim alanlarını artırdığımızda, yaşanan su sıkıntısını çözülmüş olacağız. En önemlisi ise, Pamuk ekili alanları istenilen seviyeye geldiğinde, Iğdır da Çırçır Fabrikalarının, İplik Fabrikalarının kurulmasını sağlayacak, istihdam yaratacak dolayısıyla insanımıza iş olacak aş olacaktır.”dedi.

 

İl Müdürü Özkan YOLCU; "İlimizde, 2016 yılında 17 dekar pamuk ekimi yapılmıştı,2017 yılında 6.500 dekar ve 2018 yılında ise, 15.000 dekar olarak gerçekleşti. Son iki yılda ilimizde pamuk ekili alanların artmasına, müdürlüğümüzün hayata geçirdiği % 50 hibeli mahsul fiyatına tohum projesive Bakanlığımızın, dekar başına yaklaşık olarak 400 liranın üzerindetarımsal hibe desteği ödemesi yapacak olmasının çok büyük etkisi olmuştur.”dedi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Serhat KUMTEPE  ,Iğdır tarlaları Beyaz altınımız olan pamuğun, üretiminin ve ekonomisinin artırılması için bir kez daha üreticilerimizin yanlarında olduğumuzu belirterek çiftçilerimize iyi bir pamuk sezonu diliyorum.'' dedi.