• İNEK SÜTÜ

  En Az : 1.00 TL

  En Çok : 1.60 TL

  Hayvansal Ürünler

 • MISIR SILAJI

  En Az : 0.175 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • OT(YONCA

  En Az : 0.43 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • DÜVE KARKAS YAĞLI

  En Az : 28.00 TL

  En Çok : 29.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KUZU KARKAS YAĞLI

  En Az : 38.00 TL

  En Çok : 38.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KOYUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 32.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • TOSUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 31.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • İNEK KARKAS YAĞLI

  En Az : 25.50 TL

  En Çok : 26.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • ARPA YEMLİK

  En Az : 0.65 TL

  En Çok : 0.96 TL

  Hububat

 • BUĞDAY

  En Az : 0.90 TL

  En Çok : 1.65 TL

  Hububat

 

 

 

Iğdır Ticaret Borsası ve Iğdır Üniversitesi Arasında labaratuar İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Ticaret Borsası ve Iğdır Üniversitesi Arasında labaratuar İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Ticaret Borsası ve  Iğdır Üniversitesi  Arasında labaratuar İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Üniversitesi Bülent Yurtseven Kampüsü Rektörlük Binası’nda Iğdır Ticaret Borsası ve Iğdır üniversitesi arasında laboratuar  işbirliği protokol imzalandı. Protokol törenine Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Ticaret Borsası Yönetim Kurul Başkanı Serhat Kumtepe ve ALUM müdürü Yrd. Doç. Dr. Uğur Şimşek katıldı. http://igdirtb.org.tr/haber-detay-Igdir-Universitesi-ve-Igdir-Ticaret-Borsasi-Arasinda-labaratuar-Isbirligi-Protokolu-Imzalandi

İmza töreninde konuşan Rektör Alma,  bugün de yeni bir protokol ile üniversite – sanayi işbirliğinde yeni bir adım attıklarını söyledi. ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlara katkı sağlamak amacı ile her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade eden Rektör Alma, şunları söyledi: “Merkezi laboratuarlarımız, 2010K121000 DPT projesi çerçevesinde Iğdır Üniversitesi Araştırma Laboratuarı Uygulama ve Araştırma Merkezi Binası inşaatı tamamlanmıştır. Binanın kullanılabilir alanı yaklaşık 1529 m² olup, idari ve akademik personel odaları, toplantı salonu ve 11 adet laboratuar birimlerinden oluşmaktadır. Iğdır Üniversitesi Araştırma Laboratuarı Uygulama ve Araştırma Merkezi 2016 yılı içerisinde bünyesindeki birçok cihazla dünya standartlarına uygun olarak aktif duruma getirilmiş ve faaliyetlerine devam etmektedir. Laboratuarımızda LC-MS-MS SİSTEMİ,   GC-MSMS SİSTEMİ, AAS, MİKRODALGA YAKMA ÜNİTESİ, GC (FID), FT-IR SİSTEMİ, İYON KROMATOGRAFİSİ, ELEMENTEL ANALİZ CİHAZI, UV-VIS SPEKTROFOTOMETRE, ICP–MS, HPLC ( DAD –FLD detektörlü), HPLC ( RID –DAD detektörlü ) gibi önemli cihazlar bulunmaktadır.”

 

Ticaret Borsası Başkanı Kumtepe ise imzalanan protokol ile önemli bir açığın kapatılmış olacağını, zira gerektiğinde analiz yaptırmak için ürünleri şehir dışına göndermek zorunda kaldıklarını ifade etti. Kumtepe, daha önce il dışına gönderdikleri analiz sonuçlarının en erken bir hafta hatta 10 gün sürdüğünü bu protokolle bu sorunun ortadan kalktığını ve analizlerin üniversitenin merkezi laboratuarında yapılacak olmasından ötürü son derece memnun olduklarını dile getirdi.  Borsamız üyelerinin toprak, bitki ve her türlü hayvansal ve bitkisel gıda ürünlerinin analizleri Iğdır Üniversitesi Merkezi Laboratuarlarında indirimli olarak yapılması imkânı sağlanmış oldu. Çalışmamızın üyelerimize, çiftçilerimize ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Iğdır Ticaret Borsası ve  Iğdır Üniversitesi işbirliği protokolü Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, ALUM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Uğur Şimşek ile Iğdır Ticaret Borsası Yönetim Kurul Başkanı Serhat Kumtepe tarafından imzalandı.

 

 

 

Facebookta Paylaş

Twitter Paylaş