• İNEK SÜTÜ

  En Az : 1.00 TL

  En Çok : 1.60 TL

  Hayvansal Ürünler

 • MISIR SILAJI

  En Az : 0.175 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • OT(YONCA

  En Az : 0.43 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • DÜVE KARKAS YAĞLI

  En Az : 28.00 TL

  En Çok : 29.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KUZU KARKAS YAĞLI

  En Az : 38.00 TL

  En Çok : 38.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KOYUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 32.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • TOSUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 31.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • İNEK KARKAS YAĞLI

  En Az : 25.50 TL

  En Çok : 26.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • ARPA YEMLİK

  En Az : 0.65 TL

  En Çok : 0.96 TL

  Hububat

 • BUĞDAY

  En Az : 0.90 TL

  En Çok : 1.65 TL

  Hububat

 

 

 

Borsa Başkanımız Serhat KUMTEPE TOBB' de Düzenlenen Ürün İhtisas Borsası Toplantısına katıldı.

Borsa Başkanımız Serhat KUMTEPE TOBB' de Düzenlenen Ürün İhtisas Borsası Toplantısına katıldı.

Iğdır Ticaret Borsası Başkanı Serhat KUMTEPE  16.08.2016 Salı günü TOBB’da yapılan ve 113 Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlarının davetli olduğu Ürün İhtisas Borsası kuruluş ve ortaklık yapısının belirlendiği istişare toplantısına katıldı.


Ürün ihtisası Borsaları, Lisanslı depoculuk sistemi kapsamındaki tarım ürünlerinin fiziki veya elektronik ortamlarda alım satımına aracılık eden, gerek ürünlerin fiziki olarak, gerekse ürünü temsilen lisanslı depo işletmelerince çıkarılan ürün senetlerinin ve alivre sözleşmelerin ticaretine aracılık eden,yeterli alt yapı ve elektronik donanım ile mali alt yapıya sahip olan, faaliyet alanı bölgesel, ulusal veya uluslararası olabilen,Bakanlar Kurulunca kuruluş izni ve Bakanlığımızca faaliyet izni verilen, anonim şirket şeklinde faaliyette bulunacak kuruluşlardır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın inisiyatifi ve TOBB olarak yapılan girişimler ile kurulacak Ürün İhtisas Borsası’nda TOBB ve Ticaret Borsalarının nitelikli çoğunluk hissesi olacak. Vadeli işlemler de içinde olmak üzere tarımsal ürün senetlerine dayalı işlemler bu borsada yapılacak. TMO depoculuk faaliyetlerinden tedricen çekilecek ve 100 milyon TL sermayeli Yeni Ürün İhtisas Borsası kurulacak.

Çok sayıda alıcı ve satıcının bulunduğu, fiyatın objektif olarak oluşabildiği bir piyasa oluşturmasını sağlayacak olan ve ülkemizi, bölgede tarım ürünleri ticaretinin merkezi konumuna gelebilecek faydalar sağlayacağına inandığımız bu mekanizmanın oluşumu için uzun yıllardır çalışmalar yürüten başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize, ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz . Yeni şirketin hayırlı olmasını temenni etti.

Facebookta Paylaş

Twitter Paylaş