• İNEK SÜTÜ

  En Az : 1.00 TL

  En Çok : 1.60 TL

  Hayvansal Ürünler

 • MISIR SILAJI

  En Az : 0.175 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • OT(YONCA

  En Az : 0.43 TL

  En Çok : 0.65 TL

  Çeşitli Maddeler

 • DÜVE KARKAS YAĞLI

  En Az : 28.00 TL

  En Çok : 29.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KUZU KARKAS YAĞLI

  En Az : 38.00 TL

  En Çok : 38.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • KOYUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 32.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • TOSUN KARKAS YAĞLI

  En Az : 31.00 TL

  En Çok : 32.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • İNEK KARKAS YAĞLI

  En Az : 25.50 TL

  En Çok : 26.00 TL

  Kasaplık Canlı Hayvanlar

 • ARPA YEMLİK

  En Az : 0.65 TL

  En Çok : 0.96 TL

  Hububat

 • BUĞDAY

  En Az : 0.90 TL

  En Çok : 1.65 TL

  Hububat

 

 

 

Başkan KUMTEPE Cazibe Merkezleri Lansmanı'na katıldı

Başkan KUMTEPE Cazibe Merkezleri Lansmanı'na katıldı

Başkan Kumtepe , Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen Cazibe Merkezleri Programı Başlangıç Lansmanı'na katıldı.​

Başbakan Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada, dünyada özellikle Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgenin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, ülkelerin ekonomik ve siyasi krizlerle mücadele ettikleri bugünlerde bazı ekonomilerin hızla büyürken bazılarının da kan kaybettiğini gördüklerini söyledi.

 Birçok ülke bütçe açıklarıyla ekonomik daralmayla borçların finansmanıyla uğraşırken Türkiye'nin genç ve dinamik iş gücüyle büyüme oranlarıyla kalkınmasını emin adımlarla sürdürdüğünü ifade eden Yıldırım, Türkiye'nin bölgede en büyük büyüme oranına sahip ülkelerden biri olduğunu, kalkınmasını, gelişmesini devam ettirdiğini belirtti.

 Yıldırım, Türkiye ekonomisinin iç ve dış tehditlere karşı ne kadar dayanıklı, temellerinin ne kadar sağlam olduğunu gördüklerini, küresel krizlere rağmen yüksek büyüme oranıyla ne kadar dinamik bir ekonomiye sahip olduklarını cümle alemin gördüğünü ifade etti.

Kalkınma Bakanı Elvan: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun rekabet gücü artacak"

Cazibe Merkezleri Programı Tanıtım Lansmanı'nda konuşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da, AK Parti hükümetleri öncesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yılda 1,5 milyar lira civarında yatırım yapılırken bugün 10 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirildiğini belirtti. Elvan, en zengin il ile en fakir il arasındaki gelişmişlik farkının 10 kattan 5 kata indiğini söyledi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nin potansiyelinin yüksek olduğunu vurgulayan Kalkınma Bakanı Elvan, "Bu bölgelerimizin rekabet gücünün artırılması, insan kaynaklarının geliştirilmesi, işsizliğinin azaltılması, göçün önlenmesi amacıyla yepyeni bir program başlattık. Aslında bu program paket bir programdır. Proje fikrinden danışmanlığa, fizibiliteden arsa tahsisine, bina yapımından makine teçhizat desteğine, işletme sermayesi desteğine kadar bir bütün olarak bir paketi ortaya koyduk. Bunun anlamı şu, yatırımcılarımız daha işin başında ne tür destek alacaklarını net bir şekilde görecekler ve biz, bu yatırımcılarımızın belirli illere yoğunlaşmasını istiyoruz. İllere bu çerçevede roller vermek istiyoruz. İllerimizin belirli alanlarda uzmanlaşmalarını istiyoruz. Bir taraftan bir ilimiz belirli bir sektörde uzmanlaşırken diğer taraftan kamu yatırımları olarak, üniversiteler olarak bunlara ciddi destekler sağlayacağız." dedi.

Facebookta Paylaş

Twitter Paylaş